Diş Protez Haber Hizmetlerimiz İşçievleri

Zirkonyum Diş Uygulaması Nasıl Yapılır?

Aşırı derecede madde kaybı olan ve uygulanan diğer tedavilerden etkili sonuçların alınamadığı durumlarda zirkonyum diş tercih edilmektedir. Estetik diş hekimliğinin en önemli dallarından olan zirkonyum diş ile tüm diş yüzeyi kaplanır.

 

Beyaz renkli bir metalin üzerine porselen kaplama şeklinde yapılan zirkonyum diş, dişlere pürüzsüz bir görünüm kazandırmaktadır. Diş kaplama ve köprü gibi uygulamalarda en çok tercih edilen yöntemlerden biridir.

 

Son derece sağlam olan zirkonyum sayesinde üzerine kaplanan metal daha dayanıklı bir hale gelmektedir. Diğer yöntemlere göre çok daha estetik olduğu için en fazla tercih edilen diş uygulamasıdır.

Zirkonyum Diş Avantajları

Zirkonyum dişin en önemli avantajı, renginin beyaz olmasıdır. Bu özelliği ile siyah metal yansımasının da önüne geçer. Işık geçirgenliği de olduğu için en ideal estetiğin yakalanmasını kolaylaştırmaktadır. Çiğneme kuvvetlerine karşı da dayanıklı olan zirkonyum diş uygulaması uzun süre kullanılabilir. zirkonyum diş fiyatları konusunda büyük avantajlar sunuyor. Üretim farklılıkları ve kaplamada kullanılan hammaddenin türüne göre fiyatlar değişmektedir. Dişlere yapılacak olan çalışmanın yoğunluğu da fiyatlarda belirleyici olabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada.
👋 Nasıl Yardımıcı Olabiliriz ?
Bizi Arayın
Neredeyiz Biz