Haber Hizmetlerimiz

Diş Estetiği

Diş estetiği, dış görünüşü daha iyi bir hale getirmek için günümüzde uygulanan ve en çok tercih edilen estetik operasyonlardan birisidir. Dış görünüş insanların kendilerini daha iyi hissetmeleri için hem de sosyal hayatında oldukça önemli olmakla diş yapısı ile ilgili estetiksel sorunlar diş estetiği ile giderilir. Genetik yapı, çevresel etmenler, yaşın ilerlemesi gibi nedenlerden dolayı kişilerin vücutlarında bazı fiziksel yapı ile ilgili değişiklikler oluşabilir. Meydana gelen sorunları gidermek için birçok yöntem ve teknik kullanılır. Diş estetiği ile kişilerin daha iyi bir gülüşe ve sosyal hayatında kendilerini daha iyi hissetmesi sağlanır.

Diş Estetiği Nasıl Yapılır?

Dişlerinin genel görünümünde problem bulunan kişilerin daha iyi bir görünüme ve bir gülüşe sahip olmak için tercih ettikleri bir işlem olan diş estetiği ile diş yapısı ile alakalı birçok sorun çözüme kavuşturulur. Diş estetiği uygulamalarında, uzman doktor gerekli muayeneleri gerçekleştirdikten sonra kişilerin ihtiyaçlarına yönelik şekilde uygulanacak yöntemleri belirler.

Diş estetiği ile ağızda bulunan ortodontik problemler, çene uyumsuzlukları, dişte meydana gelen renk bozuklukları, çarpışık dişler gibi birçok problemin giderilmesi mümkündür. Kronik muayene sonrasında, radyolojik muayene gerçekleştirilir. Kişilerin çene profil ölçüleri alınarak ihtiyaçları belirlenir. Daha sonra problemli yapıların tedavisi için planlama süreci ve tedavi haritası belirlenir. Uygulanacak tedavi planlamasında kişilerin doğal görünümünden uzaklaşmadan daha iyi bir görünüme kavuşması sağlanır.

Kimler Diş Estetiği Yaptırabilir?

Diş estetiği, ağız ve çene problemi bulunan kişilere rahatlıkla uygulanabilen yöntemlerdir. Diş estetiği; yarım ve kırık dişler, diş arasındaki aralıkların fazla olması gibi durumlarda, çene ve damak yarıklarının cerrahi tedavisinde, sararmış dişlerin beyazlatılması gibi problemleri bulunan kişilere rahatlıkla uygulanabilir. Bunun yanı sıra eksik dişlerin tamamlanması, dişlerin düzeltilmesi gibi problemler için de diş estetiğine başvurulabilir.

Diş ve çene kemiğinin yapısal olarak gelişimini tamamlamasından sonra kişilerin, diş estetiği yöntemlerine başvurmasında herhangi bir sakınca yoktur. 15-16 yaşından itibaren ağız ve çene problemi bulunan kişiler, diş estetiği yaptırabilirler.

Diş Estetiği Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Diş estetiği sonrasında, başarılı sonuçların elde edilebilmesi için işlem yaptırırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunur. Diş estetiği için öncelikle uzman ve profesyonel bir diş çekimi ile irtibata geçilmesi gerekir. Kişilerin diş estetiği sonrasında kişi rahatlıkla gülümseyebilmeli ve ağzını açıp kapayabilmelidir. Diş estetiği ile kişilerin doğal görünümünden uzaklaşmadan daha iyi bir görünüp elde etmeleri sağlanmalıdır.

Diş Estetiğinde Sıklıkla Uygulanan Yöntemler Nelerdir?

Diş estetiğinde uygulanan yöntemler; kişileri ihtiyaçlarına, ağız ve çene yapısına göre farklılık gösterir. Diş estetiği yöntemleri içerisinde en çok tercih edilen yöntemler; lamine porselenler, tam seramik kaplamalar, dental implant gibi yöntemlerdir. Bunun yanı sıra porselen dolgular da günümüzde çok sık tercih edilen yöntemler arasında bulunur.

Dental İmplant Uygulaması Nedir?

Diş estetiğinde en çok tercih edilen uygulamalardan biri olan dental implant uygulaması, özel titanyumdan üretilmiş yapay diş kökleridir. Dental implant; diş çürümesi, periodontol hastalık veya yaralanma sonucunda diş kaybı oluşması veya eksik dişler için tercih edilen bir diş estetiği yöntemidir. Diğer bir adıyla, insanları dokuları ile uyumlu yedek diş kökleri olarak adlandırılabilir. Bu yapay diş kökleri, takma diş köprü gibi diş protezlerini desteklemek için kullanılır. Dental implant, uzman kişiler tarafından gerçekleştirildiğinde başarı oranı çok yüksek bir yöntemdir.

Tek Seansta Diş Estetiği Nedir?

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte kişilerin ağız ve diş yapısında bulunan sorunların, kısa süre içerisinde giderilmesi mümkündür. Tek seansta diş estetiği ile yaprak porselen dolgu gibi işlemler uygulanabilir. Kişilerin günlerce prova yapmadan veya herhangi bir diş hassasiyeti yaşamadan kısa süre içerisinde dişlerin doğal yapısı korunarak uygulanabilir yöntemlerdir.

Diş Estetiği Ne kadar sürer?

Diş estetiği yöntemlerine başvuracak kişilerin, merak ettiği noktalardan birisi de işlemin ne kadar süreceği konusudur. Diş estetiği ne kadar süreceği konusu, kişilerin ihtiyaçlarına göre uygulanacak yöntemlere göre değişiklik gösterir. Günümüzde teknolojinin gelişmesi, 1 günde kişilerin dişlerinde bulunan problemlerin giderilmesine olanak sağlamaktadır.

Diş estetiği, diş ve diş eti yapısında meydana gelen sorunların giderilerek normale döndürülmesi için gerçekleştirilen işlemlerdir. Bu işlemler, ortalama 4 ile 7 gün arasında farklılık gösterir. Dental implant uygulaması yaklaşık 10 gün, diş beyazlatma işlemi yaklaşık 2-3 seans kadar süren işlemlerdir.

Diş Beyazlatma Uygulaması Nedir?

Diş beyazlatma işlemi; aşırı çay, kahve kullanımı gibi nedenlerden dolayı dişin rengini kaybederek koyulaşması gibi durumlarda tercih edilen yöntemlerdir. Dişlerde meydana gelen renk değişikliği, aşırı ilaç kullanımı veya bazı gıdalardan da kaynaklı oluşabilir. Diş estetiği uygulamaları içerisinde yer alan diş beyazlatma işlemi ile kişilerin diş renginin 2-3 ton beyazlatılması mümkündür. Herhangi bir zararı bulunmayan diş beyazlatma işlemi, özel kliniklerde gerçekleştirilir.

Diş beyazlatma işlemleri için kişilerin ihtiyaçlarına ve yaşına göre farklı yöntemler ve teknikler kullanılabilir. Diş beyazlatma için ofis tipi diş beyazlatma, ev tipi diş beyazlatma, lazer diş beyazlatma gibi yöntemler kullanılabilir. Uygulanacak yöntemler, diş hekimini önerisi doğrultusunda gerçekleştirilmelidir.

Diş Estetiği Fiyatları

Diş estetiği ile kişilerin sosyal hayatında daha başarılı ve daha özgüvenli olmasına katkı sağlar. Diş beyazlatma fiyatları, kişilerin ihtiyaçlarına ve uygulanacak yöntemlere göre değişiklik gösterir. Bunun yanı sıra işlemin uygulanacağı kuruma ve kurumun bulunduğu ile göre de fiyatta farklılıklar görülebilir.

Diş estetiği fiyatları hakkında güncel ve detaylı bilgi için işlemin gerçekleştirileceği kurum ile iletişime geçilip; gerekli muayenelerin gerçekleştirilmesi gerekir. Diş estetiği fiyatları hakkında daha önceden bilgi edinmek, kişilerin bütçe ayarlaması yapmasını sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada.
👋 Nasıl Yardımıcı Olabiliriz ?
Bizi Arayın
Neredeyiz Biz